Wypełnienia zębów

Wypełnienie światło-utwardzalne

Wypełnienia światło-utwardzalne (kompozytowe), to estetycznie wykonane białe uzupełnienie ubytku. W naszym gabinecie posiadamy najlepsze materiały wiodących firm, dostępne w pełnej gamie odcieni, tak aby wypełnienie było jak najmniej widoczne. W przednich zębach stosujemy kompozyty idealnie dopasowujące się do struktury szkliwa. Dużą zaletą wypełnień światło-utwardzalnych jest fakt, że zaraz po ich założeniu możemy jeść i pić, nie jak to było dawniej przy wypełnieniach starego typu (trzeba było odczekać przynajmniej godzinę). Nowoczesne wypełnienia wykonane z najlepszego kompozytu nie przebarwiają się ( nie zmieniają koloru), wyglądają estetycznie i są szczelne nawet kilka lat.

 

Wypełnienie w zębach mlecznych

W naszym gabinecie dla dzieci stosujemy dwa rodzaje materiałów wypełnieniowych. Pierwszy z nich to standardowy, biały materiał światło-utwardzalny, drugi natomiast to kolorowe wypełnienia TWINKY STAR ( w różnych kolorach). Dla dzieci to niebywała atrakcja, na każdej wizycie zaplombować ząbka innym kolorem i przy tej okazji po każdej wizycie otrzymać drobny upominek, niespodziankę – za odwagę.

 

Wypełnienie tymczasowe (opatrunek) z tlenku cynku

Opatrunek z Tlenku cynku (ZnO+E) jest szczególnym wypełnieniem tymczasowym zakładanym w przypadku bardzo głębokiej próchnicy. Chcąc uratować zęba przed leczeniem kanałowym i utrzymać go żywego, jeśli to możliwe, lekarz stomatolog zakłada właśnie ten lek na okres 3-6 miesięcy. Tlenek cynku działa remineralizująco na struktury zęba, powoduje cofnięcie się miazgi (nerw) i mniejsze ryzyko leczenia kanałowego, działa bakteriobójczo. Po upływie określonego czasu lekarz stomatolog zakłada standardowe wypełnienie światło- utwardzalne.

 

Odbudowa zęba materiałem światło-utwardzalnym z zastosowaniem wkładu standardowego

Odbudowę tego typu wykonujemy w przypadku gdy mamy słabego, martwego zęba, kiedy istnieje możliwość jego złamania. Do kanału wkręcamy sztyft standardowy, cementujemy i odbudowujemy kilkoma warstwami wysokiej jakości kompozytu. Takie wypełnienie daje, większą wytrzymałość i odporność na złamanie.

 

Odbudowa zęba materiałem światło-utwardzalnym z zastosowaniem wkładu z włókna szklanego

Wprowadzenie wkładu z włókna szklanego jest na pewno wielkim osiągnięciem w dziedzinie stomatologii. Dzięki wkładom z włókna szklanego, możemy odbudować martwego zęba, wzmocnić jego koronę i korzeń, zachowując przy tym ogromną estetykę wykonania (włókno szklane jest przeźroczyste). Po pierwsze lekarz stomatolog opracowuje kanał korzeniowy, tak aby włókno szklane idealnie pasowało, następnie zostaje ono zacementowane specjalnym klejem i ząb jest gotowy do odbudowy korony. Materiał kompozytowy nakładany jest warstwowo co sprawia, że wypełnienie jest mocniejsze i trwalsze. Po zakończonym zabiegu na żującej powierzchni zęba zobaczymy malutką przeźroczystą kropeczkę, co oznacza, że włókno szklane podtrzymuje całą konstrukcję.