Stomatolog dziecięcy

Leczenie zębów u dzieci

Pedodoncja inaczej stomatologia dziecięca jest odrębną gałęzią, zajmującą się najmłodszymi pacjentami.

Pierwsze zęby (mleczne) pojawiają się między 6-20 miesiącem życia, dlatego warto na pierwszą wizytę kontrolną przyjść po ukończeniu pierwszego roku. Takie regularne spotkania malucha z lekarzem stomatologiem zaowocują w przyszłości. Profilaktyka u małego dziecka jest bardzo ważna, zabezpiecza zdrowe zęby przed ewentualną próchnicą i chroni przed późniejszym bólem, stresem i zniechęceniem do wizyt u stomatologa.

Współczesna stomatologia dziecięca posiada wiele sposobów aby zaoszczędzić Waszym pociechom przykrych wspomnień związanych z dentystą. W naszym gabinecie stomatologicznym otaczamy opieką od najmłodszych lat. Każdy z naszych małych pacjentów może poszczycić się pięknym, zdrowym uśmiechem.

Lakowanie zębów u dzieci

Zabieg lakowania zębów jest zabiegiem profilaktycznym, stosuje się go w celu zabezpieczenia zębów (stałych i mlecznych) przed próchnicą. Lakujemy zęby przedtrzonowe i trzonowe (tj, 4,5,6,7,8). Lak szczelinowy, jako że jest płynnym materiałem kompozytowym, wypełnia dokładnie wszelkie bruzdy i zagłębienia znajdujące się w zębie, tym samym zabezpieczając je przed odkładaniem się w tym miejscu płytki nazębnej.

Lakowanie jest zabiegiem krótkim, trwa zaledwie kilka minut i całkowicie bezbolesnym. Pierwszym krokiem jest dokładne wyszczotkowanie bruzd (powierzchni żujących). Kiedy już są czyste, możemy przystąpić do lakowania, wcześniej wytrawiając szkliwo. Zakładamy lak o płynnej konsystencji, idealnie uszczelniający wszelkie zakamarki zęba i naświetlamy lampą polimeryzacyjną. Po zakończonej wizycie na powierzchni żującej zęba możemy zobaczyć mlecznobiały ślad.

Lakowanie to zabieg bardzo ważny. Warto wykonać go zanim w Państwa lub dzieci zębach pojawi się próchnica.