Wybielanie zębów

 

Wybielanie zębów to jedna z metod poprawy estetyki naszego uśmiechu. W dzisiejszym świecie piękny biały uśmiech odgrywa ogromną rolę w kreacji naszego wizerunku, kontaktach interpersonalnych a także w utrzymaniu naszego dobrego samopoczucia.


Wszyscy wiemy, że uroda poprawia i ułatwia nam kontakty z innymi ludźmi. Mając świadomość pięknych zębów, częściej się uśmiechamy, a to potrafi zdziałać cuda! Stale rozwijająca się stomatologia estetyczna wychodzi naprzeciw problemom związanym z estetyką naszego uśmiechu, wciąż udoskonalając metody wybielania.


Chcielibyśmy Państwu przybliżyć najbardziej skuteczne i przynoszące najlepszy efekt, wykonywane właśnie w naszym gabinecie:

1) Profesjonalne wybielanie lampą Beyond
Nasz gabinet wykorzystuje najbardziej znaną i skuteczną metodę Beyond. Testy przeprowadzone przez w/w firmę dowodzą, że możemy rozjaśnić Twój uśmiech od 4 do aż 14 odcieni w skali Vita (poparte naszymi doświadczeniami) Wybielanie jest całkowicie bezpieczne i polega na:

W pierwszej kolejności lekarz zabezpiecza dziąsła specjalnym płynnym koferdamem (niebieski żel) utwardzanym lampą polimeryzacyjną. W ten sposób dziąsła są całkowicie bezpieczne i odizolowane od wybielanych powierzchni.
Kolejnym krokiem jest nałożenie żelu zawierającego nadtlenek wodoru i 20-to nanometrowy dwutlenek krzemu przywracającego piękną biel naszym zębom.
Następnie włączamy lampę wybielającą Beyond, emitującą niebieskie, zimne światło o wysokiej częstotliwości na ok. 10-15 minut (czynność tą powtarzamy trzy razy).

Warto wspomnieć również, że system Beyond rozjaśnia też martwe zęby i obecnie jest uważany za najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny na rynku ! Efekty zobaczymy już po 30 minutach! Jedyne przeciwwskazania to ciąża i wiek poniżej 14 lat.

2) Wybielanie nakładkowe – nocne

To metoda równie efektywna lecz dłuższa w oczekiwaniu na rezultaty (dla cierpliwych). Do tego rodzaju wybielania najczęściej używamy nadtlenków o różnych stężeniach (10,15,20 %).

Pierwszym krokiem jest udanie się do naszego Gabinetu Stomatologicznego w celu pobrania wycisków pod specjalne szyny do wybielania, wykonywane indywidualnie dla każdego pacjenta w pracowni protetycznej. Trzeba pamiętać o tym, że szyny muszą być idealnie dopasowane tak, aby znajdujący się wewnątrz preparat nie wypłynął na dziąsła. Profesjonalne szyny posiadają także specjalne zbiorniczki zatrzymujące nadmiar żelu.

Nakładki te wykonujemy na dłuższy okres czasu (możemy używać ich wielokrotnie nawet za rok, dwa czy trzy lata pod warunkiem, że stan naszego uzębienia nie ulegnie zmniejszeniu), dlatego tak ważne jest aby były wykonane perfekcyjnie. Przez okres od 5 do 14 dni na noc nakładamy szyny wraz z żelem wybielającym. Rano ściągamy, płukamy, myjemy zęby pastą z fluorem. Nakładki trzymamy na specjalnych gipsowych modelach otrzymanych od protetyka aby nie uległy zniekształceniu.

Po kilku do kilkunastu dniach możemy podziwiać efekty!

3) Wybielanie zęba martwego

Wszyscy wiemy, że zęby martwe (leczone kanałowo) wyglądają dużo mniej estetycznie. Są ciemne, przebarwione i bardzo rzucają się w oczy. Jeżeli macie Państwo taki problem to w naszym Gabinecie Stomatologicznym znajdziemy i na to rozwiązanie.

Metoda wybielania zębów martwych polega na dokładnym opracowaniu zęba, zabezpieczeniu specjalnym materiałem wnętrza i ujścia kanału a następnie założeniu wkładki wybielającej, specjalnego żelu o wysokim stężeniu. Opatrunek nosimy 3-5 dni, następnie wymieniamy na nowy i tak do uzyskania pożądanego efektu.

Na koniec całość uzupełniamy wypełnieniem światło utwardzalnym (plomba).

 

Z pewnością każdy z Państwa zastanawiał się kiedyś nad zabiegiem wybielania zębów w celu poprawy estetyki uśmiechu, poprawy samopoczucia. Wszyscy wiemy, że piękny biały uśmiech dodaje nam pewności siebie i atrakcyjności. Takiej decyzji towarzyszy zapewne wiele pytań:

  1. Czy wybielanie zębów boli?
  2. Czy niszczy szkliwo i zęby?
  3. Czy jest szkodliwe w jakikolwiek sposób?
  4. Jakie są koszty takiego zabiegu?

W dzisiejszych czasach środki wykorzystywane do wybielania zębów są nie tylko skuteczniejsze ale także bardzo wnikliwie sprawdzane pod kątem szkodliwości. Obecnie twierdzi się, że mają nawet wpływ terapeutyczny na dziąsła, poprzez tlen wnikający do kieszonek, uwalniany w trakcie procesu wybielania. Pacjent, który przywiązuje tak wielką wagę do estetyki swojego uśmiechu w trakcie wybielania (np. nakładkowego) bardziej dba o higienę, dokładniej szczotkuje zęby a co za tym idzie zmniejsza częstotliwość występowania próchnicy.

Jeśli chodzi o ból podczas zabiegu to praktycznie jest nieodczuwalny. Podczas wybielania w gabinecie stomatologicznym (lampą Beyond) zabieg jest bezbolesny. Przy wybielaniu nakładkowym (w domu) może wystąpić tylko delikatna nadwrażliwość od czasu do czasu, której można się szybko pozbyć za pomocą specjalnych środków zaleconych przez lekarza stomatologa.

Według przeprowadzonych badań i opinii naszych lekarzy stomatologów wybielanie zębów nie jest szkodliwe ani nie niszczy naszych zębów.

A teraz kilka słów o kosztach: Ceny zabiegów nie są już tak wysokie jak kilka lat temu. Wahają się w przedziale pomiędzy 550 a 1000 zł, w zależności od gabinetu i wykorzystywanych środków. Jednak efekty i zadowolenie pacjenta warte są chyba każdej ceny (w tym wypadku nie bardzo wysokiej).

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje w celu oceny zębów pod kątem wybielania do naszych Gabinetów Stomatologicznych „Zdrowy Ząb” w Krakowie, przy ulicy Tatarskiej 5 (Kraków-Centrum) i przy ulicy Tuchowskiej 6B/3 (Kraków-Kurdwanów).

Pamiętajmy, zęby przed wybielaniem muszą być wyleczone (leczenie kanałowe) i sprawdzone czy nie posiadają ognisk zapalnych wewnątrz. Wypełnienia zewnętrzne wymieniamy na jaśniejsze dopiero po zakończonym zabiegu.